Turnieje ATŚ

GRAND PRIX - w 2018/2019 r  

Turnieje

Turnieje z cyklu Grand Prix rozgrywane są w soboty od godz 15:00 co dwa tygodnie. Pierwszy turniej już 24 października br.

W każdym turnieju każdy zawodnik rozgrywa trzy skrócone mecze (w sumie około 3 godziny gry każdego uczestnika) z przeciwnikami o zbliżonej sile gry. Wpisowe na jeden turniej wynosi 50 zł.

Planujemy rozegrać min 10 max 12 turniejów. Do końcowego rankingu zawodnika liczone są punkty z 8 turniejów, w których zawodnik zdobył najwięcej punktów.

Zgłoszenia

W jednym turnieju może startować maksymalnie 16 zawodników. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia telefoniczne pod numerem (32) 337-16-60 lub bezpośrednio na formularzu. Jeśli do czwartku do godz 22 nie zgłosi się minimum 6 zawodników turniej jest automatycznie przenoszony na kolejną sobotę.

Mecze i punktacja

Mecze rozgrywane są od stanu 2:2 w każdym secie. Przy stanie 5:5 w gemach grany jest od razu tiebreak. Zamiast trzeciego seta rozgrywany jest supertiebreak (do 10 wygranych piłek).

Za wygranie meczu 2-0 w setach zwycięzca otrzymuje 3 pkt, za 2-1 zwycięzca 2 pkt a przegrany 1 pkt, walkower 3 pkt, bye 3 pkt (zawodnik pauzujący ze względu na nieparzystą ilość zawodników w rundzie). W każdym turnieju można więc zdobyć maksymalnie 9 pkt.

Mecze są również punktowane w rankingu ELO Open.

Kojarzenia przeciwników

W pierwszej rundzie pierwszego turnieju kojarzenie przeciwników jest losowe. W kolejnych rundach pierwszego turnieju i we wszystkich rundach następnych turniejów zawodnicy dzieleni są na dwie grupy :czerwoną jeśli zdobyli 50% lub więcej punktów możliwych do zdobycia w rozegranych przez nich meczach oraz zieloną jeśli zdobyli mniej niż 50% punktów. (przydział do grup następuje po każdej rundzie). Przeciwnicy są losowani w ramach grup. Dwóch tych samych zawodników gra ze sobą tylko raz w jednym turnieju.

Aktualności

#time4kids - turniej wrzesień (2019-09-22)

Dziękujemy za super zabawę, mnóstwo emocji do samego końca.       Grupa I 🥇Mikołaj Suczyk 🥈Jakub Pukowiec 🥉Tymon Krztoń 4️⃣ Bartek Jagoda Grupa ... (więcej)

Liga dla dzieci i młodzieży rusza 22.09! (2019-09-02)

Zapraszamy na 1️⃣ turniej z serii 🎾#TIME4KIDS, czyli naszej tenisowej ligii dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się na naszej hali już   2️⃣2️⃣września. ... (więcej)
wykonanie: kotonski.pl
Menu