Aktualności

Babolat Pure Drive 2021 - nasza recenzja

Data dodania: 2020-08-25


Time4tennis jest pierwszym ośrodkiem tenisowym w Polsce, który miał możliwość przetestowania przedpremierowo rakiety Babolat Pure Drive 2021. To legendarny model tej firmy i najlepiej sprzedająca się rakieta zawodnicza na świecie. Nasz trener Leszek Korepta oraz byli zawodnicy i zawodniczki (min. Klaudia Rduch oraz Nadia Częścik) już teraz mieli możliwość wyrobienia sobie opinii na temat najnowszej rakiety Babolata.

Na pierwszy rzut oka możemy docenić pracę projektantów, malowanie rakiety jest fantastyczne. Rakieta nabrała nowego charakteru, agresywności. Do rakiety wciągnięty został naciąg Babolat RPM Rough 1,25 na 25kg.  


     Leszek: Pierwsze odbicia na małe pola zaintrygowały mnie. Przyznaję - nigdy nie byłem wielkim fanem serii Pure Drive, natomiast w tym przypadku coś „kliknęło”. Piłka łatwo i przyjemnie odchodzi od rakiety. Chcę szybko przejść na linie końcową i poznać jej pełen potencjał przy grze z głębi kortu. Od razu widać, że rakieta oferuje moc, dużo mocy i jest to jej cecha charakterystyczna. Piłki lądują dużo głębiej, pewniej przy linii końcowej penetrując kort. Zauważalny jest też większy odskok top-spinowy piłki po koźle (w zestawieniu z Pure Strikiem). Porównując do poprzedniego modelu można odczuć, że Babolat zastosował nowszą technologię w kwestii tłumienia drgań i rzeczywiście- po tygodniu testowania brak dyskomfortu w ramieniu, co dobrze rokuje na przyszłość.  Wytłumienie rakiety jest na tyle przyjemne, że trafiając centrycznie czujemy, że to jest „to” i możemy zamknąć oczy bo piłka poleci dokładnie tam gdzie chcemy. Z drugiej zaś strony czuć wszelkie nieczyste trafienia - przy ramie czy poza sweet spotem. Gramy dalej, a rakieta wciąż zaskakuje. Przy wolejach jest bardzo manewrowa, a same uderzenia są solidne, czyste. Jest bardzo stabilnie. Serwisy płaskie czy rotowane były bardzo pewne, soczyste. Piłka trafiona centrycznie niemalże leci jak z armaty. Otwarty przeplot strun (16x19) pomaga łatwiej uzyskać rotację, a sama waga (300g) daje rakiecie sporo stabilności. Porównując najnowszą generację do poprzedniej doświadczam dużo lepszego czucia piłki. Zagranie dokładnego stopwoleja czy skróta nie sprawiło mi trudności, wręcz przyszło to niespodziewanie łatwo biorąc pod uwagę sztywność ramy. Ogromną zaletą najnowszego Pure Drive’a jest fakt, że na treningach z grającymi zawodnikami ramię nie jest tak obciążone - jest dużo łatwiejszy dostęp do mocy z samej rakiety. Grając returny przy serwisach o dużych prędkościach trzeba było dość stanowczo zwolnić rękę i piłkę delikatnie musnąć - inaczej leciały poza linię końcową. Rakieta w moim odczuciu dość dobrze wybacza błędy, natomiast w grze defensywnej potrafi być wymagająca. Dlatego właśnie - według mnie - zawodnicy mający agresywny styl gry, lubiący grę serwis&wolej powinni polubić najnowszego Pure Drive’a, a preferujący styl defensywny/grający z kontrataku mogą na początku mieć trudności z kontrolą. Zdecydowanie uważam, że najnowszym Pure Drivem poradzą sobie gracze na każdym poziomie umiejętności - ta rakieta pomoże wznieść grę na wyższy poziom.


Klaudia o najnowszym Pure Drivie:

Mocne strony:

+ gra w tempie, bardzo dobre czucie uderzenia atakującego

+ przyśpieszenie piłki

+ większa świadomość gry z głębi kortu

+ rakieta rozwija styl jaki preferuję (agresywny)

+ łatwość nadawania rotacji szczególnie przy serwisie

+ estetyka rakiety


Słabe strony:

- przy spóźnionym uderzeniu rakieta nie wybacza błędów

- grając w głębokiej defensywie łatwo przestrzelić piłkęNadia:

Mocne strony:

+ łatwość płaskiej gry

+ lepsza kontrola piłki przy serwisie 

+ gra z głębi kortu nabrała dużo większego pazura

+ sweet spot, uderzenia są soczyste

+ szata graficzna


Słabe strony:

- mniejsza kontrola w defensywnie w stosunku do bieżącej rakiety

- czasami tłumienie zaburza czucie piłki


Rakietę do testów otrzymaliśmy od oficjalnego sklepu tenisowego Babolat w Polsce - www.babolat-tenis.pl.


Nowy #PureDrive wejdzie do sprzedaży 24 września i będzie możliwość jego zakupu bezpośrednio u nas na obiekcie. Natomiast już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych aby sprawdzili jak spisuję się najnowszy Babolat Pure Drive w akcji.#BabolatPL #UnleashYourPowerO nas

TIME4TENNIS to jeden z pierwszym klubów tenisowych w regionie. Przez ostatnie lata zmieniliśmy się dla Was i to jeszcze nie koniec. Zapraszamy wszystkich do aktywnego spędzania czasu, w przyjaznej atmosferze i komfortowych warunkach.


TIME4TENNIS
ul. Knurowska 6, 44-141 Gliwice
e-mail: biuro@time4tennis.pl
tel. 32 337 16 60

wykonanie: kotonski.pl
Menu